Příprava nemovitosti, homestaging


HOME STAGING ČÁST PRVNÍ


Dobrý den, dnes Vám představím můj pohled na jednu z nejdůležitějších a zároveň opomíjenou část prodeje nemovitosti “home staging“. Za dobu mého působení v realitním oboru, jsem si všiml, že home staging podceňují hlavně lidi co si prodávají nemovitost sami.

Jsou nemovitosti, které home staging potřebují méně, některé více ale všimněte si, že ji potřebují skoro všechny.

Moji kolegové nazývají home staging za odosobnění nemovitosti a já s nimi souhlasím. Já home staging nazývám jednoduše uklizení, naaranžování nemovitosti před nafocením.

Ano, home staging je úklid všech věcí co by jste nechtěli Vy sami vidět na fotografiích nemovitosti kterou si vyhledáváte sami pro sebe. V některých nemovitostech se jedná o aranžování a úklid. V některých vystěhování, úklid, naaranžování a potom nafocení. V mém případě jsem si zažil všechny popsané případy a vždy mi to pomohlo k prodeji.

Home staging můžete provádět sami osobně, nebo to nechat na firmách, profesionálech věnující se tomuto důležitému kroku. Realitní kanceláře nebo realitní makléři pracující sami na sebe většinou mají 1. Kontakt na firmy které se Home stagingem zabývají nebo 2. některé realitní kanceláře, makléři si home staging připraví sami.

Do druhé kategorie patřím i já. Mám rád rád celou přípravu nemovitosti jelikož vím co si později mohu dovolit na focení. Home staging nemovitosti je v současné době nutností. Myslím si, že home staging ovlivňuje fotografie a fotografie ovlivňují případné zájemce o nemovitost, tím pádem home staging ovlivňuje rychlost prodeje. Proto dbejte na co nejvíc detailů Vaší nemovitosti a pojďme se podívat na ukázky částí bytu na prodej.

U home stagingu začínám tak, že si představím celkově i focení nemovitosti. Stoupnu si před vstupní dveře do nemovitosti a otevřu je tak jako bych tam byl poprvé (pokud nefotím nemovitost sám, přiberu si kolegu fotografa na schůzku abychom si vyjasnili postup). Možná se ptáte proč to tak dělám. Je to jednoduché, představuji si nemovitost jako bych jí chtěl koupit. Co se mi nelíbí, nechci aby bylo viděno. Jedna z důležitých drobností je všude kde se dá rozsvítit. Na fotografiích to bude vypadat lépe a bude se Vám i lépe fotit. A teď si říkám pro sebe tak prosím vstupte.

Vstupní hala

Většinou narazíte na vstupní halu, místnost kde se nachází obuv, oblečení. Všechny věci z věšáku, boty ukliďte nebo přesuňte do jiné místnosti. Pokud máte krásné věci které by byli dekoračně využity tak je tam zanechte, odnést je můžete kdykoliv. Pokud od vstupních dveří je průhledem vidět do dalších místností, dbejte na návaznost a ukliďte, naaranžujte i viditelné místa. Další místnosti Vám popíši v dalších dílech. Pokud budete mít otázky, budu rád když mi napíšete. Michal Vyhnálek Realitní Makléř

#michalvyhnálek #michal #blog #vzdělávání #informace #práce #prácemakléře #zkušenosti #jaktodělám