Proč je výhodnější pronájem nemovitosti přes realitní kancelář?

Zdědili jste nemovitost, pro kterou aktuálně nemáte využití, nebo jste se rozhodli koupit byt či dům na investici, a řešíte dilema, zdali řešit pronájem svépomoci či raději využít služeb profesionálů? Tak právě vám můžeme pomoci dilema vyřešit.

Půjčit někomu cizímu nemovitost s sebou přináší možné obavy; bude se nájemník chovat slušně, nebude vyrušovat sousedy, nebude ničit vnitřní zařízení či nepromění se pronajatý byt či dům v diskotékový parket? Takto bychom mohli vyjmenovat desítky scénářů, které mohou přijít vlastníkům nemovitostí na mysl. Je tedy lepší si najít nájemníka sám, nebo zajít do místní realitní kanceláře a požádat o pomoc?

Když si pronajmu nemovitost sám, ušetřím? Nikoliv. Realitní kanceláře si při zprostředkování pronájmů berou provizi od budoucího nájemníka. Vlastník nemovitosti tedy o nic nepřijde. Navíc nutnost úhrady provize může vypovídat o solventnosti klienta. Pokud je problém s úhradou provize realitní kanceláři, může být v budoucnu problém i s platbami nájemného. Nejde samozřejmě o pravidlo, ale určité vodítko to být může.

Dokážu si nemovitost kvalitně nafotit a prezentovat? Doby, kdy se reality fotily starými mobilními telefony je naštěstí za námi. Profesionální realitní makléři disponují většinou fotoaparáty s vysokým rozlišením a mnozí mají za sebou také kurz focení. Realitní makléř by měl také vědět, v jakou denní dobu je vhodné snímky pořídit. Libé vybírají většinou očima, a proto je kvalitní prezentace velmi důležitá, zejména pokud má vlastník nemovitosti v plánu požadovat vyšší nájemné, než je v dané lokalitě a čase běžné. Lze samozřejmě pořídit snímky svépomocí, ale je s tím spojen čas, který je potřeba následnému kvalitnímu zpracování věnovat. A tento čas lze využít i efektivněji, například strávit odpoledne s dětmi na dětském hřišti nebo sportem.

Má smysl inzerovat na bezplatných serverech? Je na každém, pro jakou komunikaci s potencionálními klienty se rozhodne. Profesionální realitní kanceláře mají odzkoušené realitní servery, které jim fungují. Prezentaci tedy většinou směřují tímto směrem. Inzerci na některých realitních serverech si samozřejmě mohou zaplatit i přímo vlastníci nemovitostí, ale proč by to dělali, když jim mohou tuto službu bezplatně zprostředkovat realitní kanceláře. Existují servery typu "bezrealitky," ale otázkou zůstává, zdali je to potřeba. Navíc, inzerce vlastníka nemovitosti na bezplatných serverech přináší další úskalí. Budou se ozývat pouze opravdoví zájemci, nebo zástupci některých realitních kanceláří?

Vyplatí se získání informací o zájemci? Bezpochyby. První dojem je sice důležitý, ale moc nám toho nepoví například o tom, jestli bude mít nájemník na úhradu nájemného, zdali není v exekuci apod. Realitní kanceláře mohou mít přístup do centrální evidence exekucí, či do jiných databází. Stejně tak může mnohé napovědět již první telefonát, při kterém je například potencionálním zájemcem položena otázka, zdali je možné hradit nájemné na splátky. Zkušení realitní makléři zpravidla ví, na jaké otázky se zájemců zeptat, tak aby dokázali eliminovat možné budoucí komplikace.

Dokážu si kvalitní nájemní smlouvu sepsat sám? Ano, pokud jste vystudovaný právník. Pokud se ovšem v občanském právu nepohybujete, nechte tyto úkony raději profesionálům. Na internetu jsou sice ke stažení vzory nejrůznějších smluv, ale máte jistotu, že jsou právně správně? Realitní kanceláře spolupracují s advokátními kancelářemi, které dokáží vyhotovit nájemní smlouvu tak, aby byla chránila práva nejen budoucích nájemníků, ale také vlastníků nemovitostí. A přece byste nechtěli řešit problémy s nájemníkem, který nehradí nájemné a nechce se vystěhovat. Vždy může dojít ke komplikacím, a proto je lepší jim předcházet.

Ať už se rozhodnete pro služby profesionální realitní kanceláře, či pronájem nemovitosti vlastními silami mějte na paměti, že si realitní kanceláře neúčtují od vlastníků nemovitostí žádnou provizi. Postarat se mohou nejen o kvalitní nafocení a sepsání inzerátu, ale také o prezentaci na placených real

6 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Co Vy a téma Hypotéky

Každý víme, že se budou zpřísňovat hypotéční úvěry. Hodně lidí stále uvažuje o pořízení vlastního bydlení ale stále čeká, jste mezi nimi i Vy ? Převzato https://www.seznamzpravy.cz/clanek/banky-jeste-

Dotazy na Pavla Pavlisková

Office manager týmu Michala Vyhnálka

Poptávky, dotazy, smlouvy, přepisy, zaslání životopisů

Každý dotaz zodpovím co v nejkratší době.
 

ADRESA KANCELÁŘE V PRAZE

Kancelář v Praze se nachází kousek od METRA LUKA NA ADRESE: NEUSTUPNÉHO 2

ADRESA KANCELÁŘE V BENEŠOVĚ

FINPOS Realitní kancelář s.r.o., Hodějovského 541, 256 01, Benešov 
www.rkfinpos.cz

Dotazy na Michal Vyhnálek

Oblastní ředitel RK Finpos

Obchodní případy, nábory, výběrové řízení do týmu, školení, odhad nemovitostí 

Každý dotaz zodpovím co v nejkratší době.

KONTAKTY MICHAL VYHNÁLEK

Tel:        +420 732 212 628

Email:    michal.vyhnalek@rkfinpos.cz

IČ:          69515506

Praha

Sociální sítě kde mě také najdete

  • Grey Facebook Icon
  • Grey YouTube Icon
  • Grey Instagram Icon

 

MichalVyhnálek© 2018 

 Stěhování & Přeprava